CBR Eindhoven

CBR stelt versoepelingen coronamaatregelen bij examens uit

CBR Eindhoven

Het CBR stelt de aangekondigde versoepeling van de coronamaatregelen met een maand uit. In plaats van op 1 augustus gaat de versoepeling op 1 september in. Het gaat dan onder andere om het meerijden met faalangstexamens B, nader onderzoeken en AA examens en de aanwezigheid van de instructeurs in de zaal bij het eindgesprek.

Ook de voorgenomen volgende stappen van oktober en november schuiven met tenminste een maand op. Het CBR koos voor opschorting wegens een toename van het aantal coronabesmettingen. Om alle risico’s voor medewerkers, klanten en instructeurs zoveel mogelijk uit te sluiten is voor uitstel gekozen.

De versoepelingen die 13 juli in gingen blijven vooralsnog gehandhaafd. Ook het meerijden voor de WRM-stage per 1 augustus gaat door. Het gaat daarbij om heel beperkte aantallen (gemiddeld 65 per maand) en voorkomt dat de opleiding tot rijinstructeur stagneert. Het bijwonen van een examen is een verplicht onderdeel binnen de WRM-opleiding.

U las zojuist één van de gratis premium artikelen

Onbeperkt lezen? Maak gebruik van de exclusieve aanbieding

Bekijk de aanbieding

Onderwerpen:

Auteur: Frank van de Ven

Frank van de Ven is journalist voor vakblad CarwashPro. Daarnaast schrijft hij regelmatig voor vakblad RijschoolPro.

12 reacties op “CBR stelt versoepelingen coronamaatregelen bij examens uit”

Mart Kuiper|31.07.20|12:21

Tuurlijk, gelijk paniekvoetbal.
En iets zegt me dat dit het CBR wel weer heel goed uitkomt.
Die staan straks ook weer vooraan in de rij als de boel op slot zou kunnen.

Peter Wind|01.08.20|12:24

Wat komt het CBR goed uit? Leg dat eens uit?

Kees Nas|01.08.20|14:29

Ik krijg sterk het vermoeden dat het cbr het prima vind dat we niet meer mogen meerijden als instructeur. Ze kunnen op dit moment alles maken en leerlingen nog makkelijker nerveus maken of opjagen en daarom laten zakken. Dat is zoals ik het op dit moment ervaar. Zijn er meer instructeurs die dit ook ervaren?

Robert Robert|01.08.20|16:43

Ik vindt waardeloos mijn zoon moet te lang wacht voor theorie

A.b|01.08.20|20:24

Kees,

Inderdaad smoesjes verzinnen zodat wij niet mee kunnen gaan op examen. Klopt je hebt helemaal gelijk.

A.b|01.08.20|20:44

Kees, Ja zelf ook ervaren leerlingen zakken nu sneller.

Kees Nas|01.08.20|23:43

Dank je AB. Ik ben benieuwd of meer mensen deze ervaring hebben.
De heren en dames examinator mogen alles doen zonder enige controle. Opnames van camera’s zijn ze doodsbang voor.
Dit zou nu eens een mooi klusje voor een van “onze” brancheorganisaties zijn.

Mart Kuiper|02.08.20|11:23

Kees, brancheorganisaties….??? Wat verwachten we daar nog van. Dit is meer iets voor de media, Zembla, Nieuwsuur, Kassa, Radar etc. Onder het mom van “corona” worden er momenteel langzaam maar zeker maatregelen door het CBR doorgevoerd die daar totaal niets mee te maken hebben maar het “coronaexcuus” wordt klaarblijkelijk door een hoop voor zoete koek aangenomen. En wat moeten we als rijscholen?? De hakken in het zand zetten en vervolgens zijn onze leerlingen daar de dupe van…

Mart Kuiper|02.08.20|11:27

Voorbeelden te over. Het ongevraagd centraliseren van AVB locaties door in de grote steden een overcapaciteit vrij te geven en in kleinere examenplaatsen helemaal niets beschikbaar te stellen. Het machtigen voor de verschillende examens en categorieën voor de motor…compleet onzinnig. Geen “ vervelende instructeurs” die meerijden met examens. Hebben jullie wel eens berekend hoeveel omzet de huidige situatie bij het CBR ons kost door kandidaten die stoppen of niet starten me hun rijopleiding???

Peter Broek|02.08.20|12:26

Tsja. Heb in de lesauto een lescam. Mag niet aan staan tijdens examens. Wet op de privacy wordt dan gezegd. Het uitstel komt wel weer goed uit denk ik. Scheelt weer mondkapjes want we mogen nu toch weer met zijn drieën in de lesauto dacht ik vernomen te hebben. En ook de nabespreking is niet te volgen via de telefoon van de leerling. Dit waarschijnlijk door de tafelschermen. Dus wel meeluisteren met telefoon maar opnemen mag weer niet.

Mart Kuiper|02.08.20|12:44

Kringoverleg…wanneer was ook alweer de laatste keer?? Overleg? Nooit va gehoord. Evaluatie van de 2e rijbewijs richtlijn voor de categorie A?? Nee joh, worden dan teveel lastige vragen gesteld.
Zo kan ik nog wel even doorgaan. CBR bevestigt alleen maar wat we allemaal al weten. Vanuit de ivoren toren in Rijswijk wordt de branche buitenspel gezet maar heeft men deze wel weer hard nodig als er met de beschuldigende vinger gewezen moet worden om de aandacht van de eigen problemen af te leiden.

Kees Nas|02.08.20|23:11

Bij het CBR in Rijswijk is helemaal een bende. Een half jaar verwend met een lekker ruim parkeerterrein omdat een Syriër de boel in de fik heeft gezet. Nu weer terug op Madurodam parkeerdak. We mogen niet eens even langskomen om met leerlingen te oefenen. Ook wil je af en toe wel eens een situatie uitleggen maar zeker ook even kunnen plassen.
Staan er twee schoolkinderen die je vertellen dat het niet mag.
Wie verzind het toch om op zo’n lokatie een CBR neer te zetten met zo weinig parkeerplek

Reageer ook

Nog maximaal tekens

Log in via een van de volgende social media partners om je reactie achter te laten.