VVD: buschauffeurs aan de pepperspray

Als het aan de VVD ligt, wordt er in de toekomst hard opgetreden tegen het geweld binnen het openbaar vervoer. We kennen in Nederland reeds de spoorwegpolitie en als het aan VVD-fractieleider Mark Rutte ligt, komt daar een vervoerspolitie bij.

Dit na aanleiding van het vele geweld binnen het busvervoer wat de laatste maanden extreem is toegenomen.

Naast de vervoerspolitie opteert Rutte nog voor een maatregel: pepperspray.
“Wij kiezen voor de helden en niet voor de hufters. Dat betekent dat, als de veiligheidsmaatregelen onvoldoende zijn, een buschauffeur zichzelf tegen dit geweld moet kunnen verdedigen, desnoods met pepperspray,” aldsu Rutte.

De chauffeurs zelf lijken nog niet snel van plan om dit idee te omarmen, als we de FNV moeten geloven tenminste. “Het is in de discussie met onze leden nooit opgekomen. Je moet geweld niet met geweld bestrijden. Je lost er de problemen niet mee op.”

Wij steunen in deze de FNV, laten we de bus vooral vriendelijk houden en het uitschot verbannen door ze zwaar te straffen, veel zwaarder dan nu in elk geval….

U las zojuist één van de gratis premium artikelen

Onbeperkt lezen? Maak gebruik van de exclusieve aanbieding

Bekijk de aanbieding

Auteur: Bart Pals

Reageer ook

Nog maximaal tekens

Log in via een van de volgende social media partners om je reactie achter te laten.