Tweedehands caravans gaan als de brandweer

Hoezo recessie? Verkopers van tweedehands caravans merken er niks van. Nieuwe caravans raakt men echter maar moeilijk kwijt.

In plaats daarvan kiezen consumenten voor een goedkopere tot vijf jaar oude occasion. Afgelopen maand steeg de verkoop van deze tweedehandsjes ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar met zeventien procent.

Nieuwe caravans werden er een stuk minder verkocht: tien procent minder dan een jaar eerder.

Sommige caravanbedrijven hebben nu vrijwel geen jonge occasions meer over. Volgens brancheorganisatie Bovag vrezen sommige grote dealers al voor een tekort aan jonge occassions, van twee tot vijf jaar.

“Gebruikte caravans van twee tot vijf jaar oud bieden hetzelfde comfort als nieuwe voor een interessantere prijs. Alle innovaties zitten er al in, zoals een vast bed en een warmwaterboiler. Sommige van onze leden adverteren nu zelfs met ‘occasions gevraagd’. Dat hebben wij lange tijd niet gezien,” zegt woordvoerder Hans Louwers tegenover de Leeuwarder Courant.

U las zojuist één van de gratis premium artikelen

Onbeperkt lezen? Maak gebruik van de exclusieve aanbieding

Bekijk de aanbieding

Onderwerpen:

Auteur: Bart Pals

Reageer ook

Nog maximaal tekens

Log in via een van de volgende social media partners om je reactie achter te laten.