officier van justitie, rechtbank, eis

Eis 240 uur werkstraf voor verkrachting van rijschoolleerling

ALMELO – Tegen een rijschoolhouder uit Hengelo is ‘slechts’ 240 uur werkstraf en zes maanden voorwaardelijke gevangenisstraf geëist. Hij zou een leerlinge hebben verkracht.

De man heeft toegegeven dat hij de leerlinge betast heeft. Dat gebeurde in een kelderbox bij een fotostudio, waar hij het meisje tijdens een rijles mee naartoe nam.

De leerlinge is een cliënt van een zorginstelling en had al een jaar les bij de rijschool. De man zat vorig jaar 2 dagen vast, waarna hij werd geschorst. Op de vraag van de rechtbank waarom de man daarna op vrije voeten kwam, had de officier van justitie geen antwoord.

De rechtbank in Almelo doet over twee weken uitspraak, zo meldt RTV Oost.

U las zojuist één van de gratis premium artikelen

Onbeperkt lezen? Maak gebruik van de exclusieve aanbieding

Bekijk de aanbieding

Auteur: Bart Pals

15 reacties op “Eis 240 uur werkstraf voor verkrachting van rijschoolleerling”

Jaap|09.11.10|17:28

Schande!

nico|10.11.10|12:04

bij deze man moet het instructeurs bewijs VOOR GOED worden afgenomen en de voorgestelde straf is veel te laag inverhoudeing met wat hij voor angst heb aangericht bij deze vrouw.
ik ben zelf al 27 jaar instructeur en ik moet zeggen dat het voor mij ook wel eens moeilijk is wand je heb een moeilijk en uitdagend beroep maar dat neemt niet weg dat je je handen thuis moet houden bij wie dan ook.

lian|10.11.10|17:25

Nou Nico,

ik zou zeggen, STOP maar na 27 jaar, als jij andere dan opvoedkundige gevoelens hebt, ook al doe je er niks mee.

Maar ik ben het wel met je eens dat ZIJN instr, bewijs voorgoed moet worden ingenomen.

nico|11.11.10|11:44

Nee hoor Lian.
ik stop nog niet het is een mooi beroep dat ik zo lang mogelijk wil blijven doen maar een ieder krijg er mee te maken dat iemand zich schaars kleed en in de auto krijg en dan is het een zaak om professioneel je werk te blijven doen, Maar zoals nu weer eens blijkt kan er weer iemand zijn handen NIET THUIS HOUDEN en daardoor de hele rij-school wereld in een kwaad dag licht brengt en dat maakt mij zo boos.
en door dat ik al 27 jaar mijn werk doe kan ik wel zeggen dat ik professioneel mijn werk doet anders houd je het niet zolang uit.

Jan|11.11.10|16:07

SCHANDE, SCHANDE, SCHANDE en dan nog maar 240 uur taakstraf das veel te kort, instructeursbewijs innemen nooit meer terug keren in dit geweldige beroep.

Jaap|11.11.10|16:54

Precies de negatieve impact die deze verdachte heeft op de rijschoolbranche zou meegenomen moeten worden in de eis van het OM. Daarnaast zou het OM moeten eisen dat deze man zijn instructeursbewijs dient in te leveren.

Ter bescherming van leerlingen zou dit een zeer goede zaak zijn. Anders kunnen deze mensen gewoon door gaan met hun praktijken en nog meer slachtoffers maken. In ieder geval zal dit soort taakstraffen geen enkel effect hebben op het gedrag van deze schoften

Weet iemand of het CBR/IBKI de mogelijkheid heeft het instructeursbewijs van een veroordeelde zeden delinquent in te vorderen?

Johan|11.11.10|17:49

Gewoon opsluiten en de sleutel weggooien Ik heb geen goed woord over voor een verkrachter Hoef je zijn instructie bewijs ook niet af te pakken. Hopen dat hij een leuke celmaat ktijgt YMCA

Marvin "Rijschool De Wegpiraat"|11.11.10|19:11

Het CBR stelt eisen aan het gedrag van rij-instructeurs die rechtstreeks (dus met eigen rijschool) of indirect (dus via een rijschool in loondienst) bij het CBR aangesloten zijn. Daar hebben alle rijscholen voor moeten tekenen tijdens de inschrijving bij het CBR. Dat zijn dus alle WRM bevoegde rij-instructeurs die over het gehele land werkzaam zijn. Als dit soort gedrag voorkomt, kan het CBR overgaan tot beëindiging van de samenwerking met de desbetreffende rijschool waardoor de rijschool geen examens meer aan kan vragen. Hopelijk heeft deze “man” een eigen rijschool en zal het CBR dat ook doen. Ik ben bang (maar weet dit niet zeker) dat de bevoegdheid om les te geven door het CBR, danwel het IBKI, niet af kan worden genomen zonder justitiëel ingrijpen.

iemand|11.11.10|22:07

Helaas kan iemand net zolang doorgaan als hij wilt.
Bij ons hier in de regio is er iemand voor 2 jaar de bak in gegaan en rijdt nu weer gewoon doodleuk weer rond en het CBR laat hem gewoon weer examens afnemen.
Hij is van zijn voormalige woonplaats verhuisd naar onze gemeente met zijn rijschool en gaat helaas nu hier zijn gang!!!!

Jaap|12.11.10|08:53

Redactie verkeerspro, kunnen jullie dit eens voor ons uitzoeken?

Verkeersschool CLARIEN|12.11.10|10:53

In Spijkenisse ging een rij-instructeur een examinator te lijf. Zijn franchise-gever heeft hem per direct aan de kant gezet en deze meneer rijdt nog steeds vrolijk in het rond met alleen een L op zijn dak. zelfs tijdens examens.

En wie verbiedt deze sexinstructeur om voortaan zijn examens via een franchiseorganisatie aan te vragen…

Marcel

Jaap|18.11.10|10:23

Hij lijkt erop dat ons rechtse kabinet iets aan deze praktijken gaat doen. Minister Ivo Opstelten en staatssecretaris Fred Teeven (Veiligheid en Justitie) willen af van het opleggen van taakstraffen bij ernstige zeden- en geweldsmisdrijven.

http://www.nu.nl/politiek/2381702/taakstraf-verkrachter-boze.html

rijschool|19.11.10|17:30

Maar dan nog kunnen ze na hun celstraf weer gewoon hun gang gaan.

aly|22.11.10|16:25

Afpakken dat instructeursbewijs. Zeker als je niet met je poten van iemand anders af kunt blijven.
Laat hem maar papier gaan prikken. Vuilak!

nico|05.12.10|14:04

Al deze reactie`s zijn terecht en hebben gelijk maar als je geen lid ben van een bond of niet georganiseerd ben dan kan er niets gedaan worden.
Het CNV probeert het wel maar kan het NIET zonder leden doen er zijn plusminus 9000 instructeurs in het land en er zijn nog geen eens 50 betaalde leden, dus kom op en word lid van het CNV Rijscholen dan kan je ook mee denken en daarmee ook naar de politici duidelijk maken dat deze mensen gestopt moeten worden.

Reageer ook

Nog maximaal tekens

Log in via een van de volgende social media partners om je reactie achter te laten.