mobiele telefoon

Ministerie: Rijinstructeur mag níet bellen tijdens geven rijles

mobiele telefoon

Het is wél verboden voor een rijinstructeur om te bellen tijdens het geven van rijles. Het ministerie van Infrastructuur en Milieu legt de bepaling die het een bestuurder van een motorvoertuig verbiedt een mobiele telefoon vast te houden (artikel 61a) anders uit dan exameninstituut IBKI.

UPDATE -Ministerie blundert bij uitleg RVV over bellen tijdens rijles

“Degene die een motorvoertuig bestuurt is in het RVV 1990 gelijkgesteld met degene die rijonderricht geeft voor zover het betreft een motorvoertuig voor het besturen waarvan een rijbewijs AM, B, C, D of E, is vereist en dat is voorzien van een dubbele bediening”, vertelt woordvoerder Willem Bonekamp.

Bestuurder

“Beiden worden beschouwd als ’bestuurders van motorvoertuigen’ in de zin van het RVV 1990 artikel 1, onderdeel f. Uit de strekking van deze beide artikelen kun je opmaken dat het verbod ook geldt voor een rijinstructeur in een lesauto met een dubbele bediening.”

‘Uit de nota van toelichting bij artikel 61a is niet op te maken dat het verbod op het vasthouden van een telefoon niet zou gelden voor een rijinstructeur”, vervolgt Bonekamp. “Je mag er daarom vanuit gaan dat de wetgever de rijinstructeur ook niet heeft willen uitzonderen van dit verbod.”

IBKI

Volgens exameninstituut IBKI mag een rijinstructeur wel bellen tijdens het geven van rijles. Dit omdat er bewust ‘degene die een motorvoertuig bestuurt’ staat in het RVV en niet ‘bestuurder’.  “Dit geldt dus niet voor een rijinstructeur, maar alleen voor de feitelijke bestuurder. Of het verstandig is, is een andere zaak”, lichtte Henk Burghout van exameninstituut IBKI onlangs toe.

Het IBKI laat weten niet op de hoogte te zijn van de argumentatie van het ministerie en deze voortaan te volgen. “De minister is uiteindelijk degene die de inhoud van het RVV bepaalt”, zegt Burghout.

UPDATE -Ministerie blundert bij uitleg RVV over bellen tijdens rijles

Bart Pals

Lees ook: Rijinstructeur mag gewoon bellen tijdens het geven van rijles

U las zojuist één van de gratis premium artikelen

Onbeperkt lezen? Maak gebruik van de exclusieve aanbieding

Bekijk de aanbieding

Auteur: Bart Pals

9 reacties op “Ministerie: Rijinstructeur mag níet bellen tijdens geven rijles”

berrie|02.05.11|11:04

*mompelt iets over direct al dan niet indirect besturen van een motorvoertuig*

Verkeersschool Millennium|02.05.11|11:12

Prima regeling!

Maar ik zou het wel graag duidelijk willen weten of het nu wel/niet mag tijdens rijles geven.
Ik heb een hekel aan verwarring in dat opzicht.
Handsfree bellen is een optie, maar dan luisteren klanten wel constant mee.
Je zou handsfree gesprekken sneller kunnen afwimpelen door te zeggen; “Ik bel zo wel even terug”.

Jafeth Peeters

Zascha|02.05.11|11:27

Volgens het leerboek van vermande is artikel 61a alleen van toepassing op de feitelijke bestuurder en niet op de toezichthouder.Natuurlijk kan men wel eventueel op artikel 5 WVW bekeuren. (Weer een woordvoerder die het beter denkt te weten).

Zascha|02.05.11|11:50

heb effe zitten googelen , in het staatsblad https://zoek.officielebekendmakingen.nl/stb-2002-67.html staat de uitleg in paragraaf 2 inhoud van de verbodsbepaling. Het verbod is NIET voor instructeurs.

Redactie|02.05.11|12:13

Beste Zascha,

Bedankt voor de tip. Ik vraag het na bij het ministerie hoe die nota van toelichting dan gelezen moet worden.
Groet, Bart Pals

Redactie|03.05.11|09:39

Beste lezers,
Het blijkt dat het ministerie van Infrastructuur en Milieu ons foutieve informatie heeft verschaft. Lees: http://www.verkeerspro.nl/rijschool/2011/05/03/ministerie-blundert-bij-uitleg-rvv-over-bellen-tijdens-rijles/.

Excuus daarvoor.

Bart Pals

marcel|14.05.12|16:45

Refererende aan de r v v 1990 babw artikel 1 f begripsbepalingen, is het niet toegestaan dat een rij-instructeur belt.

“onder een bestuurder van een motorvoertuig wordt niet slechts verstaan degene diehet voertuig feitelijk bestuurd doch tevens degene onder wiens toezicht een motorvoertuig wordt bestuurd. Dit laatste doet zich voor bij het geven van autorijles en tijdens rij-examen. In gevolge deze begripsbepaling worden rij- instructeur, en examinatoren als ‘juridisch’ aangemerkt.

Zascha|14.05.12|17:51

Beste Marcel.

Helaas is hetgeen wat je schrijft niet juist zie link hierboven in het bericht van 2-5-2011

Mvg

Zascha

Rijschool Sense|29.05.12|21:27

Wij bij autorijschool Sense bellen nooit tijdens de lessen! Alle aandacht gaat naar onze leerlingen.
Ook doen wij geen boodschapjes of halen andere leerlingen op.
Nee alle tijd en aandacht is voor de leerling en wij werken altijd 1 op 1.

http://www.autorijschoolsense.nl

Groetjes!!

Reageer ook

Nog maximaal tekens

Log in via een van de volgende social media partners om je reactie achter te laten.