IBKI Nieuwegein

IBKI geeft opnieuw voorlichting over praktijkbegeleiding

IBKI Nieuwegein

Op verzoek van rijinstructeurs heeft IBKI besloten opnieuw een voorlichtingsdag voor rijinstructeurs te houden. Insteek van deze dag is om in een minder formele setting, in te gaan op ervaringen die de IBKI-examinatoren hebben opgedaan tijdens de praktische begeleidingen en stagebeoordelingen.

IBKI heeft al vaker voorlichtingsdagen gehouden, speciaal voor de praktijkbegeleiding. Onder de noemer ‘IBKI on tour’ nemen twee examinatoren het beoordelingsprotocol stap voor stap door en vertellen daarbij over hun ervaringen tijdens examens en wat er wel en juist niet wordt verwacht van rijinstructeurs.

De bijeenkomst is gepland op vrijdag 18 mei 2018, van 10.00 tot 12.00 uur bij IBKI in Nieuwegein. Het aantal beschikbare plaatsen is beperkt. Aanmelden is mogelijk door een e-mail te sturen naar [email protected] met daarin de naam van de rijschool en het aantal mensen.

Lees ook: Advies IBKI: kom met echte leerling naar praktijkbegeleiding

U las zojuist één van de gratis premium artikelen

Onbeperkt lezen? Maak gebruik van de exclusieve aanbieding

Bekijk de aanbieding

Auteur: Nadine Kieboom

Nadine Kieboom is de vaste journalist van RijschoolPro.nl

12 reacties op “IBKI geeft opnieuw voorlichting over praktijkbegeleiding”

Gerrit Grevengoed|05.04.18|08:50

Laat het IBKI nu eens een uitgebreude online video maken met daarin een antwoord
op de meest gestelde vragen over het examen / protocol.
dan kan je ook zonder dat je eerst naar zo’n bijeenkomst hoeft je beter informeren.

Jim Schouten|05.04.18|09:34

Beste Gerrit, dit verzoek hebben we al eerder gekregen; mogelijk ook van u. In onze ogen is een video in dit geval geen vervanger voor de live bijeenkomsten. Het gaat ons juist om het directe gesprek met de rijinstructeurs waarbij zij en wij kunnen inspelen op de reacties van dat moment. Daarnaast staat er veel praktische informatie op de IBKI-site. Kunt u aangeven welke informatie u daar precies mist? Dan kunnen we dat verbeteren. Met vriendelijke groet, Jim Schouten

Frans Stolte|05.04.18|12:08

Ik zou willen pleiten voor “vrijstelling” van de praktijkbegeleiding voor instructeurs van boven de zestig (met minimaal 10 jaar ervaring).
Het is toch van de gekken dat zeer ervaren rijinstructeurs van boven de zestig jaar zich nog moeten onderwerpen aan een examen (want dat is een praktijkbegeleiding waar je voor kunt zakken), om de laatste jaren tot het pensioen vol te kunnen maken?

Berry Swart|05.04.18|14:37

Autorijschool Berry Good.

Het lijkt mij inderdaad een goed idee om instructeurs van boven de zestig er zelfs van vijfenzestig vrij te stellen van een praktijk examen als er inderdaad meer dan tien jaar ervaring is.
Al was het maar om de leerlingen die nog geen praktijkexamen hebben gedaan te kunnen begeleiden tot het rijbewijs .

MVG. Berry Swart. Diemen

Jimmy Latumahina|05.04.18|23:08

Ik heb reeds meerdere keren laten weten dat ik IBKI een Schaamteloze Meedogenloze Diefstal plegende Instituut die geen bestaansrecht heeft en daarom alle pogingen om zg goede bedoelende verkeersregels in de praktijk toe te passen linea recta zal negeren. Ik ben reeds 30 jaar succesvolle rijschoolhouder en weet dondersgoed wat ik zei! Het volgen van IBKI beleid is niets anders dan afstand nemen van je Zelfrespect/ eigenwaarde. Binnenkort komt een rechtszaak tegen IBKI. Eindelijk gerechtigheid!!!

Gerrit Grevengoed|06.04.18|11:47

@Jim Schouten

Dat video verzoek hebben jullie idd eerder van mij gehad en ik meen van Barbara Visser
zoals ik al eerder heb omschreven is een video handig voor degene
die niet naar bijeenkomsten zijn geweest of ondertussen bepaalde toezeggingen & uitleg
zijn vergeten.
Dat het op de IBKI site staat getyped maakt het niet toegankelijker.
Zoals we allemaal weten leren wij net als onze leerlingen
ook van auditief en aanschouwelijk onderwijs
daarbij is een video m.i. een goed aanvullend middel.

Jim Schouten|06.04.18|13:36

@Gerrit: wellicht is het handiger om dit verder rechtstreeks kort te sluiten. Zou je een lijst van vragen waarop je een video-antwoord zou willen aan [email protected] willen sturen? Dan wil ik wel kijken of we daar met eenvoudige middelen video-antwoorden op kunnen geven.

Gerrit Grevengoed|07.04.18|00:50

@Jim Schouten

Dat wil ik best doen, echter jullie hadden al een perfecte bron met vragen recht voor de neus liggen,
vragen die tijdens de IBKI Tour zijn gesteld,
Maanden terug heb ik voorgesteld IBKI Tour video’s / samenvattingen online te zetten
met de meest gestelde vragen en antwoorden tijdens de Tour.

Ik kan mijn eigen vragen wel naar jullie mailen maar dat mist de “pointe”
’t gaat om vragen die door meerdere collega’s zijn gesteld,
ook die vragen en antwoorden zijn leerzaam voor ons.

Peter Hanemaaijer|07.04.18|17:02

Goede producten hoef je niet te verkopen. Die verkopen zichzelf…Een slecht produkt wordt nooit een goed product al roep je het nog zo hard!

Bert van den Hoorn|07.04.18|20:46

Met de video kan je wel veel meer Instructeurs bereiken. Ik hoor nog steeds van instructeurs die niet van het bestaan van IBKI on Tour.
Als elke rijschool zo’n video krijgt kunnen zij hun personeel inlichten. En het laat aan duidelijkheid over.

Gerrit Grevengoed|07.04.18|20:57

@Bert van den Hoorn

het zou gewoon 24/7 online kunnen denk ik… YouTube is your friend ??

Henk de Groot|07.04.18|21:13

Waarom moeilijk doen als het zooooooo makkelijk kan en de vragen die er liggen of beter lagen beantwoorden via YouTube!!!!!

Reageer ook

Nog maximaal tekens

Log in via een van de volgende social media partners om je reactie achter te laten.