foto Greenwheels

Nieuwe rijbewijsbezitters direct geïnformeerd over autodelen

autodelen, deelauto,

Maar liefst veertig partijen hebben een Green Deal getekend om autodelen te stimuleren. Deze afspraak heeft als doel 100.000 deelauto’s en 700.000 gebruikers van deelauto’s in 2021 te realiseren. De campagne richt zich onder meer op nieuwe rijbewijsbezitters.

Aan de deal doen verschillende partijen mee, zoals gemeenten, provincies, leasebedrijven, deelauto-aanbieders en ministeries. Een onderdeel van het plan is dat mensen die net hun rijbewijs hebben gehaald, direct informatie meekrijgen over de mogelijkheden van autodelen. Gemeenten stellen ook cadeaukaarten beschikbaar om deelauto’s gratis uit te proberen.

Deelnemers zijn onder meer de gemeenten Arnhem, Delft, Den Haag, ‘s Hertogenbosch, Rotterdam, Utrecht en Zwolle, plus de provincie Drenthe en RMO-gemeenten Noord-Limburg.

Minder CO2

Op dit moment zijn er zo’n 41.000 deelauto’s. Staatssecretaris Stientje van Veldhoven van Infrastructuur: “Een eigen auto voor de deur klinkt zo vanzelfsprekend. Maar auto’s staan gemiddeld 23 van de 24 uur stil. Door een auto te delen staat deze minder lang geparkeerd. Dat scheelt ruimte en de kosten van een parkeervergunning. Bovendien blijkt dat autodelers hun auto bewuster gebruiken, en daarom een stuk minder CO2 uitstoten”. Onderzoek van het Planbureau voor de Leefomgeving laat zien dat autodelers 8 tot 13 procent minder CO2 uitstoten. Het bewuster gebruik van de auto komt ook de bereikbaarheid ten goede.

De noodzaak tot maatregelen is groot, stelt het ministerie: alleen al in de Randstad komen er de komende 10 jaar 500.000 mensen bij. De Green Deal bestaat uit verschillende initiatieven. In Utrecht gaat de gemeente autodelers belonen door parkeerplekken op te heffen. Bewoners kunnen dan kiezen wat ze daarvoor in de plaats willen; bijvoorbeeld groen of een speeltuin.

Samenwerking rijschool

In Utrecht heeft verkeerswethouder Lot van Hooijdonk eerder dit jaar het eerste ‘certificaat elektrisch autodelen’ uitgereikt aan een leerling die een elektrische rijopleiding heeft gevolgd bij Veronica Verkeersschool. Na het afronden van de opleiding kon de jonge automobilist deelnemen aan het autodeelproject We Drive Solar. Rijschoolhouder Ernest Alvares vertelde hierover: “Veel van onze leerlingen willen geen auto bezitten in een drukke stad, maar hebben wel af en toe een auto nodig en willen dit zo duurzaam mogelijk.”

Lees ook: Utrechtse wethouder reikt certificaat uit na elektrische rijopleiding

U las zojuist één van de gratis premium artikelen

Onbeperkt lezen? Maak gebruik van de exclusieve aanbieding

Bekijk de aanbieding

Onderwerpen:

Auteur: Nadine Kieboom

Nadine Kieboom is de vaste journalist van RijschoolPro.nl

Reageer ook

Nog maximaal tekens

Log in via een van de volgende social media partners om je reactie achter te laten.

Nieuwe rijbewijsbezitters direct geïnformeerd over autodelen | RijschoolPro
foto Greenwheels

Nieuwe rijbewijsbezitters direct geïnformeerd over autodelen

autodelen, deelauto,

Maar liefst veertig partijen hebben een Green Deal getekend om autodelen te stimuleren. Deze afspraak heeft als doel 100.000 deelauto’s en 700.000 gebruikers van deelauto’s in 2021 te realiseren. De campagne richt zich onder meer op nieuwe rijbewijsbezitters.

Aan de deal doen verschillende partijen mee, zoals gemeenten, provincies, leasebedrijven, deelauto-aanbieders en ministeries. Een onderdeel van het plan is dat mensen die net hun rijbewijs hebben gehaald, direct informatie meekrijgen over de mogelijkheden van autodelen. Gemeenten stellen ook cadeaukaarten beschikbaar om deelauto’s gratis uit te proberen.

Deelnemers zijn onder meer de gemeenten Arnhem, Delft, Den Haag, ‘s Hertogenbosch, Rotterdam, Utrecht en Zwolle, plus de provincie Drenthe en RMO-gemeenten Noord-Limburg.

Minder CO2

Op dit moment zijn er zo’n 41.000 deelauto’s. Staatssecretaris Stientje van Veldhoven van Infrastructuur: “Een eigen auto voor de deur klinkt zo vanzelfsprekend. Maar auto’s staan gemiddeld 23 van de 24 uur stil. Door een auto te delen staat deze minder lang geparkeerd. Dat scheelt ruimte en de kosten van een parkeervergunning. Bovendien blijkt dat autodelers hun auto bewuster gebruiken, en daarom een stuk minder CO2 uitstoten”. Onderzoek van het Planbureau voor de Leefomgeving laat zien dat autodelers 8 tot 13 procent minder CO2 uitstoten. Het bewuster gebruik van de auto komt ook de bereikbaarheid ten goede.

De noodzaak tot maatregelen is groot, stelt het ministerie: alleen al in de Randstad komen er de komende 10 jaar 500.000 mensen bij. De Green Deal bestaat uit verschillende initiatieven. In Utrecht gaat de gemeente autodelers belonen door parkeerplekken op te heffen. Bewoners kunnen dan kiezen wat ze daarvoor in de plaats willen; bijvoorbeeld groen of een speeltuin.

Samenwerking rijschool

In Utrecht heeft verkeerswethouder Lot van Hooijdonk eerder dit jaar het eerste ‘certificaat elektrisch autodelen’ uitgereikt aan een leerling die een elektrische rijopleiding heeft gevolgd bij Veronica Verkeersschool. Na het afronden van de opleiding kon de jonge automobilist deelnemen aan het autodeelproject We Drive Solar. Rijschoolhouder Ernest Alvares vertelde hierover: “Veel van onze leerlingen willen geen auto bezitten in een drukke stad, maar hebben wel af en toe een auto nodig en willen dit zo duurzaam mogelijk.”

Lees ook: Utrechtse wethouder reikt certificaat uit na elektrische rijopleiding

U las zojuist één van de gratis premium artikelen.

Wilt u onbeperkt lezen? Sluit nu een actie abonnement af en krijg onbeperkt toegang tot vakinformatie over de rijschoolbranche.

Voor slechts € 6,- per maand heeft u toegang tot alle artikelen.

start abonnement

Onderwerpen:

Auteur: Nadine Kieboom

Nadine Kieboom is de vaste journalist van RijschoolPro.nl

Reageer ook

Nog maximaal tekens

Log in via een van de volgende social media partners om je reactie achter te laten.