Videoboodschap CBR-directeur Pechtold: ‘nu samenwerken’

Alexander Pechtold laat woensdag in een videoboodschap klip-en-klaar weten dat er geen uitzonderingen mogelijk zijn op de verplichting om mondkapjes te dragen tijdens de rijlessen. “Het is niet leuk, het leidt tot veel vragen, maar we moeten de komende weken gezamenlijk onze schouders eronder zetten”, zegt de CBR-directeur. 

Sinds afgelopen maandag zijn mondkapjes niet alleen bij het praktijkexamen verplicht, maar ook tijdens de rijlessen. Het CBR heeft dit als voorwaarde gesteld om examen te mogen rijden. De verplichting veroorzaakt veel commotie in de rijschoolbranche. Kan het CBR mondkapjes in de lesauto verplichten? Waarom gaan de brancheverenigingen hiermee akkoord?

Pechtold reageert vandaag in een videoboodschap op de commotie. “Meer dan ooit hebben we elkaar nodig in deze tijd.” De CBR-directeur wijst erop dat hij er alles aan wil doen om de dienstverlening en de bedrijfstak overeind te houden. De coronacrisis heeft een enorme impact. Deze week zijn meer dan tachtig examens afgezegd omdat ook examinatoren besmet zijn met het virus.

“Hou dit de komende weken vol”, pleit Pechtold. “Laten we als branche laten zien dat we dit aankunnen. Als we het gezamenlijk doen er de schouders eronder zetten, dan komen we door deze periode heen.”

Lees ook: 

Auteur: Rieneke Kok

Rieneke Kok is journalist voor RijschoolPro

15 reacties op “Videoboodschap CBR-directeur Pechtold: ‘nu samenwerken’”

Kees Nas|21.10.20|17:54

Ja we hebben veel. VRAGEN.
Lief dat je eens wat laat horen hoor meneer Pechtold.
Maar ik heb geen antwoord gehoord.
Hebben we overleg gehad???
Jullie van het CBR dringen aan op iets wat wettelijk niet kan en niet mag (nog Niet)
Ook heel geruststellend dat er kennelijk bij cbr medewerkers Corona besmet zijn.
Verwacht je echt dat we met deze stijgende cijfers op deze manier verder kunnen?
Naïef dat is mijn mening

Kees Nas|21.10.20|18:59

Als die mondkapjes dan zo’n verschil maken waarom zijn Mederwerkers van het cbr besmet?
Vandaag weer zo’n 500 meer besmettingen dan gister.
Record na record wordt gebroken.
Ons verplichten iets te doen wat op veel bezwaar stuit.
Dan maar een onnozele blik opzetten en ons ineens “partner” te benoemen.
Goed overleg en goed samenwerken?
Overleg? Absoluut niet
Samenwerking doe je samen lijkt me. Zodra ik t parkeerterrein opkom moet ik achterblijven.

Kees Nas|21.10.20|19:05

Het hele filmpje zegt precies helemaal niets.
Cbr eist mondkap
Vragen zat
Geen antwoorden
Ik weet dat t moeilijk is maar toch moet t.
Hallo. Ik zit niet in een kleuterklas.
Jij zit niet de hele dag met zo’n muilkorf op.
Je krijgt er hoofdpijn van en je bril beslaat.
Examinatoren kunnen nog tussendoor even luchten maar wij zitten wel een uur of 8 tot 10 in een afgesloten ruimte en dan ook nog met zo’n heel onaangenaam ding op m’n neus en mond.
Nee dit is onmenselijk

Barat Letchkopf|21.10.20|19:08

Zo blij dat ik alleen brommer en motor doe. Geen gezeik om die muilkorven. Tip: haal je dakbord eraf. Alleen een L. Blijf uit de buurt van de CBR examen routes.

Bert de Weerd|21.10.20|21:20

Mooi gesproken door Pechtold. Alleen zo goed was die samenwerking met de opstart niet. CBR dreef koste wat kost de zin door en bezorgde rijschoolhouders een enorme bak met werk.

Bert de Weerd|21.10.20|21:22

Ik vindt het verontrustend dat er bij het CBR zoveel examinatoren ziek zijn en er ‘gewoon’ wordt doorgewerkt Hoeveel examinatoren zijn er besmet en vooral. Wat is er uit het bron en contactonderzoek gekomen? Ik vind dat we recht hebben op transparantie hierover. Voor de gezondheid van onze leerlingen, ons zelf en zeker voor de volksgezondheid in zijn algemeenheid.

Michael Sonderman|21.10.20|21:24

@kees. Nooit verwacht dat examinator ook een sociaal leven kunnen hebben, en in privé sfeer besmet kunnen raken,
Niemand verplicht jou om 8 uur achter elkaar in een afgesloten ruimte te zitten.
Mondkapjes zijn lang door de overheid tegen gehouden omdat mondkapjes niet het alternatief moeten zijn voor de 1,5 meter, echter bij ons is er geen 1,5 meter, dus het enige alternatief.
Ze beschermen minimaal, maar wel goed bij niezen en hoesten, en alle beetjes helpen toch.

Kees Nas|21.10.20|22:51

@michael.
Verplichten niet maar ja dat is nu eenmaal dit werk.
Dit werk wat heel leuk is maar niet op deze manier.
Natuurlijk kan ook een examinator in z’n vrije tijd besmet raken.
Dit is een beetje wat Pechtold dus doet. Meer vragen dan antwoorden.
Ik werk al die tijd zonder muilkorf en dat wil ik graag zo houden zolang het bij wet nog niet verplicht is.
Die lockdown komt er toch wel. Tot die tijd wil ik nog even veilig m’n werk kunnen doen zonder VERPLICHTING van CBR

Paul de Jong|22.10.20|06:44

Ondertussen laten ze wel een examnenmanager naar Curacao gaan drie weken lang, tegen het dringende advies van de regering in om te reizen.

Mart Kuiper|22.10.20|13:03

Ik zeg niks….mondkapje zit in de weg…men hoort mij toch niet. Blij dat ik alleen A doe maar heb te doen met de B collega’s.

Harry van Maaren|22.10.20|17:43

Pechthold werk dan zelf ook eens mee en laat je examinatoren de (wel wettelijk verplichte) COVID checklist invullen als de instructeur daarom vraagt in plaatst van dit te verbieden. Wij zijn met de laatste maatregelen verplicht die lijst in te laten vullen voor iedereen die in onze lesauto plaatsneemt. Ga niet zelf illegaal regels stellen en vervolgens niet meewerken aan wettelijke regels. Kom op even samen doorpakken en je schouders er onder zetten.

Ronald Broersma|22.10.20|23:36

Wanneer er gesproken word over besmettingen moet je dit lezen als positief geteste mensen.
De PCR test is sinds begin oktober “opgevoerd” naar 35 cyles of meer. Een positieve uitslag betekend niks anders dat je een deeltje van je rna een stukje van een molecuul heeft gerepliceerd dat als covid hit word gezien. Dit betekend niet dat je besmet bent, laat staan dat je besmettelijk bent. Als je deze test blijft opvoeren is uiteindelijk al het genetische matriaal posief. En pandemie op basis van PCR

Ronald Broersma|22.10.20|23:41

En als A Pechtold stelt dat het tijdelijk is, waarom krijgen horen we dan geen doelstelling een maatstaf waar we naartoe kunnen werken ? En waarom mist de motivatie om juist nu de regeling in te voeren. 5 maanden lang hebben examinatoren besmet kunnen raken, waarom denk Pechtold dat dit niet massaal is gebeurt. Veel mensen ontwikkelen niet of nauwelijks klachten.

Pieter van der Vinne|23.10.20|07:39

samen met die rutten…wegwezen pechthold!

Jaco Hofman|23.10.20|07:51

Indd hoe kan het CBR medewerkers besmet zijn geraakt terwill wij als rijscholen continue moeten luchten schoonmaken…..ik snap het wel want als je wel eens bij de examenzalen door de ramen kijkt zitten zij gezellig met elkaar op MINDER dan de 1,5 meter koffie te drinken in de koffiekamer!!

Reageer ook

Nog maximaal tekens

Log in via een van de volgende social media partners om je reactie achter te laten.