
Bestuurders dragen steeds vaker de autogordel
DEN HAAG – Bestuurders van personen- en bestelauto’s droegen in 2010 vaker dan ooit hun gordel. Ook het gebruik van kinderzitjes en de juiste afstelling van hoofdsteunen nam toe. Dit blijkt uit het onderzoek ‘Beveiligingsmiddelen in de auto 2010’, dat is uitgevoerd in opdracht van het ministerie van Infrastructuur en Milieu.
97 procent van de bestuurders van personenauto’s en 87 procent van de bestuurders van bestelauto’s droeg in 2010 zijn gordel. Dit is een verbetering van respectievelijk twee en drie procent ten opzichte van 2008.
Achterbank
Tevens is het gordelgebruik onder passagiers op de achterbank van personenauto’s licht gestegen van 81 procent in 2008, naar 82 procent in 2010.
Verder is het aantal kinderen dat zonder gordel of kinderzitje wordt vervoerd, gedaald van 28 procent in 2002 naar 6 procent in 2010.
Hoofdsteun
Ook is de hoogteafstelling van hoofdsteunen in 2010 behoorlijk verbeterd. Inmiddels rijdt 58 procent van de bestuurders van personenauto’s met een goed afgestelde hoofdsteun. In 2008 was dit 44 procent, zo meldt Verkeersnet.nl.
U las zojuist één van de gratis premium artikelen
Onbeperkt lezen? Maak gebruik van de exclusieve aanbieding
Bent u al abonnee?
die piepjes en knipperende lampjes helpen dus toch wel…