‘De Boterhamsters’ bezorgen gevulde broodtrommels op basisscholen met ‘Rijless is More’-kandidaten

Vrijwilligers van het Rotterdamse initiatief ‘De Boterhamsters’ bezorgen dagelijks gevulde broodtrommels op basisscholen, onder andere door middel van ‘Rijless is More’-kandidaten. Zo kunnen de vrijwilligers rijlessen volgen en tegelijkertijd de boterhammen op basisscholen afleveren.

“Rijless is More is een project dat al vijf jaar bestaat, maar sinds november 2022 is het aangesloten bij De Boterhamsters”, vertelt projectleider Pip Wong. “We hadden lange tijd geen financiering en geen rijinstructeur die mee wilde doen, maar nu hebben we de gelegenheid om alles te verbinden met elkaar. De instructeur is een ZZP’er en geeft nu twee uur per dag rijles aan onze vrijwilligers.”

Maar liefst twaalf vrijwilligers nemen deel aan dit Rijless is More-initiatief. Daarvoor moeten zij een bijdrage van €12.50 ‘betalen’ door negen uur vrijwilligerswerk per rijles te doen. “Op deze manier zijn de rijlessen toegankelijk en betaalbaar voor mensen die het anders nooit zouden kunnen betalen”, legt Wong uit.

Tekst gaat verder onder de foto.

Eén van de vrijwilligers bij de Boterhamsters-lesauto. Foto: Pip Wong
Eén van de vrijwilligers bij de Boterhamsters-lesauto. Foto: Pip Wong

De Boterhamsters

“Door geldgebrek thuis komt het steeds vaker voor dat kinderen met een lege maag naar school gaan”, vertelt Wong aan Gemeente Rotterdam. “Om dit probleem op te lossen heeft het kabinet via het Jeugdeducatiefonds vijf miljoen euro beschikbaar gesteld. Scholen kunnen via deze regeling geld aanvragen om te voorzien in de behoefte van hun leerlingen, maar de aanvraag leidt ook tot extra taken voor de docenten.” Het doel van Wong is dan ook om leerkrachten te ontzorgen, zodat zij naast het lesgeven niet ook nog een schoolontbijt of lunch voor hongerige leerlingen hoeven te regelen.

Na een voorzichtige start op twee basisscholen in Crooswijk, maken inmiddels ruim twintig scholen deel uit van het Boterhamsters-initiatief. In heel Rotterdam: van Slinge tot Prins Alexander en van Hilligersberg tot Rozenburg. Per dag worden er zo circa 500 broodtrommels gevuld.

Stichting Hotspot Hutspot

De Boterhamsters is een initiatief van impactonderneming Stichting Hotspot Hutspot, dat bekend is van de crisiscateringwinkel. Deze ‘winkel’ bracht in twee jaar coronatijd ruim 60.000 maaltijden aan huis voor mensen in Rotterdam en Schiedam die anders niet aan een maaltijd konden komen.

Lees ook:

U las zojuist één van de gratis premium artikelen.

Wilt u onbeperkt lezen? Sluit nu een actie abonnement af en krijg onbeperkt toegang tot vakinformatie over de rijschoolbranche.

Voor slechts € 6,- per maand heeft u toegang tot alle artikelen.

start abonnement

Auteur: Else van Andel

Reageer ook

Nog maximaal tekens

Log in via een van de volgende social media partners om je reactie achter te laten.

‘De Boterhamsters’ bezorgen gevulde broodtrommels op basisscholen met ‘Rijless is More’-kandidaten | RijschoolPro

‘De Boterhamsters’ bezorgen gevulde broodtrommels op basisscholen met ‘Rijless is More’-kandidaten

Vrijwilligers van het Rotterdamse initiatief ‘De Boterhamsters’ bezorgen dagelijks gevulde broodtrommels op basisscholen, onder andere door middel van ‘Rijless is More’-kandidaten. Zo kunnen de vrijwilligers rijlessen volgen en tegelijkertijd de boterhammen op basisscholen afleveren.

“Rijless is More is een project dat al vijf jaar bestaat, maar sinds november 2022 is het aangesloten bij De Boterhamsters”, vertelt projectleider Pip Wong. “We hadden lange tijd geen financiering en geen rijinstructeur die mee wilde doen, maar nu hebben we de gelegenheid om alles te verbinden met elkaar. De instructeur is een ZZP’er en geeft nu twee uur per dag rijles aan onze vrijwilligers.”

Maar liefst twaalf vrijwilligers nemen deel aan dit Rijless is More-initiatief. Daarvoor moeten zij een bijdrage van €12.50 ‘betalen’ door negen uur vrijwilligerswerk per rijles te doen. “Op deze manier zijn de rijlessen toegankelijk en betaalbaar voor mensen die het anders nooit zouden kunnen betalen”, legt Wong uit.

Tekst gaat verder onder de foto.

Eén van de vrijwilligers bij de Boterhamsters-lesauto. Foto: Pip Wong
Eén van de vrijwilligers bij de Boterhamsters-lesauto. Foto: Pip Wong

De Boterhamsters

“Door geldgebrek thuis komt het steeds vaker voor dat kinderen met een lege maag naar school gaan”, vertelt Wong aan Gemeente Rotterdam. “Om dit probleem op te lossen heeft het kabinet via het Jeugdeducatiefonds vijf miljoen euro beschikbaar gesteld. Scholen kunnen via deze regeling geld aanvragen om te voorzien in de behoefte van hun leerlingen, maar de aanvraag leidt ook tot extra taken voor de docenten.” Het doel van Wong is dan ook om leerkrachten te ontzorgen, zodat zij naast het lesgeven niet ook nog een schoolontbijt of lunch voor hongerige leerlingen hoeven te regelen.

Na een voorzichtige start op twee basisscholen in Crooswijk, maken inmiddels ruim twintig scholen deel uit van het Boterhamsters-initiatief. In heel Rotterdam: van Slinge tot Prins Alexander en van Hilligersberg tot Rozenburg. Per dag worden er zo circa 500 broodtrommels gevuld.

Stichting Hotspot Hutspot

De Boterhamsters is een initiatief van impactonderneming Stichting Hotspot Hutspot, dat bekend is van de crisiscateringwinkel. Deze ‘winkel’ bracht in twee jaar coronatijd ruim 60.000 maaltijden aan huis voor mensen in Rotterdam en Schiedam die anders niet aan een maaltijd konden komen.

Lees ook:

U las zojuist één van de gratis premium artikelen.

Wilt u onbeperkt lezen? Sluit nu een actie abonnement af en krijg onbeperkt toegang tot vakinformatie over de rijschoolbranche.

Voor slechts € 6,- per maand heeft u toegang tot alle artikelen.

start abonnement

Auteur: Else van Andel

Reageer ook

Nog maximaal tekens

Log in via een van de volgende social media partners om je reactie achter te laten.