Innovam, IBKI

Telefoon tijdens WRM theorie-examen meest gehoorde klacht

Een rinkelende mobiele telefoon tijdens het WRM theorie-examen is bij het IBKI de meest gehoorde oorzaak voor een bezwaar of klacht. Het afgaan van een telefoon kan leiden tot verwijdering van de eigenaar uit de examen-situatie en een onvoldoende voor zijn of haar examenonderdeel. En tegen deze beslissing van de examencommissie kan geen bezwaar worden ingediend. Dat benadrukt het IBKI. “Alle mobiele telefoons dienen immers volledig uitgeschakeld te zijn”, zo wordt gesteld. 

“Uit analyse van binnengekomen klachten blijkt dat het afgaan van mobiele telefoons tijdens het WRM theorie-examen de nummer één oorzaak is voor het indienen van een bezwaar of klacht. Dit ondanks het feit dat de examensecretarissen de kandidaten nadrukkelijk verzoeken hun telefoon uit te zetten”, zo wordt aangegeven.

WRM

“Om te voorkomen dat examen-kandidaten tijdens het maken van hun examen worden gestoord, maak ik u attent op het examenreglement waarin staat omschreven dat ‘het luidruchtig zijn of het veroorzaken van overlast kan leiden tot verwijdering van de kandidaat en het toekennen van een onvoldoende aan zijn/haar examenonderdeel”, zo meldt WRM-examinator Rob Sauvé van het exameninstituut.

Omdat het laten afgaan van een mobiele telefoon ook onder dat reglementsartikel valt, kan het een kandidaat duur komen te staan, zo wordt benadrukt. Verwijdering uit de examenzaal en het toekennen van een onvoldoende kan niet worden aangevochten.

Auteur: Roosmarijn Dierick

1 reactie op “Telefoon tijdens WRM theorie-examen meest gehoorde klacht”

John Willemsen|06.01.15|09:25

Het lijkt mij ook niet meer dan logisch dat je je telefoon uit zet. Zoiets vergeet je toch niet? Verwachten we niet hetzelfde van onze leerlingen, zeker tijdens hun examen?

Reageer ook

Nog maximaal tekens

Log in via een van de volgende social media partners om je reactie achter te laten.

Telefoon tijdens WRM theorie-examen meest gehoorde klacht | RijschoolPro
Innovam, IBKI

Telefoon tijdens WRM theorie-examen meest gehoorde klacht

Een rinkelende mobiele telefoon tijdens het WRM theorie-examen is bij het IBKI de meest gehoorde oorzaak voor een bezwaar of klacht. Het afgaan van een telefoon kan leiden tot verwijdering van de eigenaar uit de examen-situatie en een onvoldoende voor zijn of haar examenonderdeel. En tegen deze beslissing van de examencommissie kan geen bezwaar worden ingediend. Dat benadrukt het IBKI. “Alle mobiele telefoons dienen immers volledig uitgeschakeld te zijn”, zo wordt gesteld. 

“Uit analyse van binnengekomen klachten blijkt dat het afgaan van mobiele telefoons tijdens het WRM theorie-examen de nummer één oorzaak is voor het indienen van een bezwaar of klacht. Dit ondanks het feit dat de examensecretarissen de kandidaten nadrukkelijk verzoeken hun telefoon uit te zetten”, zo wordt aangegeven.

WRM

“Om te voorkomen dat examen-kandidaten tijdens het maken van hun examen worden gestoord, maak ik u attent op het examenreglement waarin staat omschreven dat ‘het luidruchtig zijn of het veroorzaken van overlast kan leiden tot verwijdering van de kandidaat en het toekennen van een onvoldoende aan zijn/haar examenonderdeel”, zo meldt WRM-examinator Rob Sauvé van het exameninstituut.

Omdat het laten afgaan van een mobiele telefoon ook onder dat reglementsartikel valt, kan het een kandidaat duur komen te staan, zo wordt benadrukt. Verwijdering uit de examenzaal en het toekennen van een onvoldoende kan niet worden aangevochten.

Auteur: Roosmarijn Dierick

1 reactie op “Telefoon tijdens WRM theorie-examen meest gehoorde klacht”

John Willemsen|06.01.15|09:25

Het lijkt mij ook niet meer dan logisch dat je je telefoon uit zet. Zoiets vergeet je toch niet? Verwachten we niet hetzelfde van onze leerlingen, zeker tijdens hun examen?

Reageer ook

Nog maximaal tekens

Log in via een van de volgende social media partners om je reactie achter te laten.