lesbord, lesauto, rijles

VRB waarschuwt rijschoolhouders voor oplichting

Brancheorganisatie VRB (Vereniging Rijschool Belang) waarschuwt voor een onduidelijke organisatie die rijscholen belt met een mooie opdracht uit naam van de Politieacademie. Het zou gaan om een exclusief aanbod voor rijlessen aan leerling-agenten, zo wordt de rijopleiders voorgehouden. Om de opdracht binnen te halen, moeten ze wel eerst per leerling een fee betalen. De Politieacademie laat weten dat het aanbod echt niet afkomstig is van hen.

Vrijdagmiddag kwam de eerste melding binnen bij de VRB. De betreffende rijschool die het aanbod kreeg, vertrouwde het niet. Het ging om een afgeschermd nummer en ook wilde de organisatie geen informatie per mail versturen. De rijschool nam contact op met de Politieacademie. Die verzekerde hem dat de Politieacademie er niets mee te maken heeft. “We hebben toen meteen een nieuwsbrief gestuurd naar onze leden en ’s avonds hadden we al vier meldingen”, zegt VRB-secretaris Irma Brauers. 

Politieacademie verzorgt zelf de rijtrainingen

Ook bij de Politieacademie heeft zich een rijschoolhouder gemeld met dezelfde ervaring, zo laat een woordvoerster weten. Ze laat verder weten dat de Politieacademie nooit rijlessen uitbesteedt. De meeste leerling-agenten hebben al een rijbewijs als ze aan hun politieopleiding beginnen. De specifieke rijtrainingen voor agenten worden door de Politieacademie zelf verzorgd.

Voor de VRB is het niet de eerste keer dat ze horen over poging tot oplichting in de rijschoolbranche, al gebeurde dat nog niet eerder uit naam van de Politieacademie. Bekend zijn wel gevallen waarbij zogenaamde wervingsbureau rijscholen benaderden met de vraag ‘Zoekt u nog klanten?’. De bureaus boden vervolgens aan leerlingen te leveren, waarna rijscholen dan wel eerst een aanbetaling per leerling moesten doen. Ook kwam het voor dat ze leerlingen eerst een proefles moesten geven. “We worden op allerlei manieren om de tuin geleid”, verzucht Brauers. “Daar zit je echt niet op te wachten.”

Alarmbellen

Ook bij VerkeersPro laten verschillende rijscholen weten dat ze de afgelopen dagen benaderd zijn. Een rijschoolhouder werd in een tijdsbestek van anderhalve week zelfs twee keer benaderd is door iemand die werk aanbod voor de Politieacademie. Omdat de rijschoolhouder al jaren in het vak zit, weet hij dat de politie geen rijscholen inschakelt voor rijlessen aan leerling-agenten. “Bij mij begonnen meteen de alarmbellen te rinkelen”, vertelt hij. Van een aanbetaling was geen sprake. “Zo ver zijn we niet gekomen in het gesprek. Ik ben erg terughoudend met dit soort constructies.”

latd banner

Auteur: Yvonne Ton

1 reactie op “VRB waarschuwt rijschoolhouders voor oplichting”

Peter Hanemaaijer|25.08.16|11:29

Enkele tips voor zover niet bekend….

1.Bedrijven die hun nummer niet mee geven liggen er al voor 95% uit.
2.Ga nooit akkoord met telefonische bevestigingen.
3.Vraag altijd om meer gegevens. Schriftelijke informatie. Informatie per mail. Adresgegevens, telefoonnummers.
4.Als je een betaling doet aan een bekend bedrijf, controleer dan rekeningnummer en klantnummer. Dit om meer zekerheid te hebben dat het geen spookfactuur is.

Reageer ook

Nog maximaal tekens

Log in via een van de volgende social media partners om je reactie achter te laten.

VRB waarschuwt rijschoolhouders voor oplichting | RijschoolPro
lesbord, lesauto, rijles

VRB waarschuwt rijschoolhouders voor oplichting

Brancheorganisatie VRB (Vereniging Rijschool Belang) waarschuwt voor een onduidelijke organisatie die rijscholen belt met een mooie opdracht uit naam van de Politieacademie. Het zou gaan om een exclusief aanbod voor rijlessen aan leerling-agenten, zo wordt de rijopleiders voorgehouden. Om de opdracht binnen te halen, moeten ze wel eerst per leerling een fee betalen. De Politieacademie laat weten dat het aanbod echt niet afkomstig is van hen.

Vrijdagmiddag kwam de eerste melding binnen bij de VRB. De betreffende rijschool die het aanbod kreeg, vertrouwde het niet. Het ging om een afgeschermd nummer en ook wilde de organisatie geen informatie per mail versturen. De rijschool nam contact op met de Politieacademie. Die verzekerde hem dat de Politieacademie er niets mee te maken heeft. “We hebben toen meteen een nieuwsbrief gestuurd naar onze leden en ’s avonds hadden we al vier meldingen”, zegt VRB-secretaris Irma Brauers. 

Politieacademie verzorgt zelf de rijtrainingen

Ook bij de Politieacademie heeft zich een rijschoolhouder gemeld met dezelfde ervaring, zo laat een woordvoerster weten. Ze laat verder weten dat de Politieacademie nooit rijlessen uitbesteedt. De meeste leerling-agenten hebben al een rijbewijs als ze aan hun politieopleiding beginnen. De specifieke rijtrainingen voor agenten worden door de Politieacademie zelf verzorgd.

Voor de VRB is het niet de eerste keer dat ze horen over poging tot oplichting in de rijschoolbranche, al gebeurde dat nog niet eerder uit naam van de Politieacademie. Bekend zijn wel gevallen waarbij zogenaamde wervingsbureau rijscholen benaderden met de vraag ‘Zoekt u nog klanten?’. De bureaus boden vervolgens aan leerlingen te leveren, waarna rijscholen dan wel eerst een aanbetaling per leerling moesten doen. Ook kwam het voor dat ze leerlingen eerst een proefles moesten geven. “We worden op allerlei manieren om de tuin geleid”, verzucht Brauers. “Daar zit je echt niet op te wachten.”

Alarmbellen

Ook bij VerkeersPro laten verschillende rijscholen weten dat ze de afgelopen dagen benaderd zijn. Een rijschoolhouder werd in een tijdsbestek van anderhalve week zelfs twee keer benaderd is door iemand die werk aanbod voor de Politieacademie. Omdat de rijschoolhouder al jaren in het vak zit, weet hij dat de politie geen rijscholen inschakelt voor rijlessen aan leerling-agenten. “Bij mij begonnen meteen de alarmbellen te rinkelen”, vertelt hij. Van een aanbetaling was geen sprake. “Zo ver zijn we niet gekomen in het gesprek. Ik ben erg terughoudend met dit soort constructies.”

latd banner

Auteur: Yvonne Ton

1 reactie op “VRB waarschuwt rijschoolhouders voor oplichting”

Peter Hanemaaijer|25.08.16|11:29

Enkele tips voor zover niet bekend….

1.Bedrijven die hun nummer niet mee geven liggen er al voor 95% uit.
2.Ga nooit akkoord met telefonische bevestigingen.
3.Vraag altijd om meer gegevens. Schriftelijke informatie. Informatie per mail. Adresgegevens, telefoonnummers.
4.Als je een betaling doet aan een bekend bedrijf, controleer dan rekeningnummer en klantnummer. Dit om meer zekerheid te hebben dat het geen spookfactuur is.

Reageer ook

Nog maximaal tekens

Log in via een van de volgende social media partners om je reactie achter te laten.