Bovag, BGF, rijschool

Eerste leerlingen schadeloos gesteld uit Bovag Garantiefonds

HELMOND – Branchevereniging Bovag heeft voor het eerst het Bovag Garantiefonds Rijscholen (BGF) moeten aanspreken vanwege een failliete rijschool. Twintig kandidaten, die anders fors het schip in waren gegaan, zijn volledig schadeloos gesteld.

Autorijschool Mies Klaassen uit Helmond (vijf instructeurs) is in januari failliet gegaan. Omdat de rijschool Bovag-lid was viel zij automatisch onder het BGF, dat begin dit jaar is ingesteld. De gedupeerde leerlingen kunnen nu bij een andere Bovag-rijschool alsnog hun vooruitbetaalde rijopleiding afmaken. De factuur wordt rechtstreeks aan de nieuwe rijschool voldaan door de brancheorganisatie.

“Helaas dat Klaassen het niet heeft gered. Maar we kunnen op deze manier voorkomen dat leerlingen de dupe worden, mocht het toch misgaan bij een rijschool”, licht Roger Keijbeck, voorzitter van Bovag Rijscholen, toe. “Dat is goed voor het imago van de branche én van onze leden.”

Het benodigde budget van de schadeloosstelling bedraagt twintigduizend euro. Keijbeck: “Dat hebben we herverzekerd bij verzekeringsmaatschappij Bovemij, een dochter van de Bovag.”

Rijscholen dragen 75 cent per eerste examen aan het fonds af voor premie en marketing. “Het gaat om de promotie en het besef dat je als leerling bij ons aan het goede, vertrouwde adres bent. De bekende Bovag-garantie bij een Bovag-rijschool”, vindt Keijbeck. “Dat kunnen rijscholen uitstekend gebruiken als reclame om nieuwe leerlingen te trekken. Ook als ze niet met vooruitbetaalde lespakketten werken.”

Het garantiefonds richt zich vooralsnog alleen op de consumentenmarkt (AM, AVB, AVD, B en BE) en geldt niet voor beroepsopleidingen. Over categorie AVB hoeft niet te worden afgedragen, omdat over de motoropleiding dan dubbel geheven zou worden. Ook over AM hoeft in 2010 nog niet te worden afgedragen.

Bart Pals

Auteur: Bart Pals

1 reactie op “Eerste leerlingen schadeloos gesteld uit Bovag Garantiefonds”

[…] één keer geld uitgekeerd, waarbij 20 leerlingen van de failliete rijschool Klaassen uit Helmond schadeloos zijn gesteld. Zij konden hun rijopleiding afmaken op kosten van het […]

Reageer ook

Nog maximaal tekens

Log in via een van de volgende social media partners om je reactie achter te laten.

Eerste leerlingen schadeloos gesteld uit Bovag Garantiefonds | RijschoolPro
Bovag, BGF, rijschool

Eerste leerlingen schadeloos gesteld uit Bovag Garantiefonds

HELMOND – Branchevereniging Bovag heeft voor het eerst het Bovag Garantiefonds Rijscholen (BGF) moeten aanspreken vanwege een failliete rijschool. Twintig kandidaten, die anders fors het schip in waren gegaan, zijn volledig schadeloos gesteld.

Autorijschool Mies Klaassen uit Helmond (vijf instructeurs) is in januari failliet gegaan. Omdat de rijschool Bovag-lid was viel zij automatisch onder het BGF, dat begin dit jaar is ingesteld. De gedupeerde leerlingen kunnen nu bij een andere Bovag-rijschool alsnog hun vooruitbetaalde rijopleiding afmaken. De factuur wordt rechtstreeks aan de nieuwe rijschool voldaan door de brancheorganisatie.

“Helaas dat Klaassen het niet heeft gered. Maar we kunnen op deze manier voorkomen dat leerlingen de dupe worden, mocht het toch misgaan bij een rijschool”, licht Roger Keijbeck, voorzitter van Bovag Rijscholen, toe. “Dat is goed voor het imago van de branche én van onze leden.”

Het benodigde budget van de schadeloosstelling bedraagt twintigduizend euro. Keijbeck: “Dat hebben we herverzekerd bij verzekeringsmaatschappij Bovemij, een dochter van de Bovag.”

Rijscholen dragen 75 cent per eerste examen aan het fonds af voor premie en marketing. “Het gaat om de promotie en het besef dat je als leerling bij ons aan het goede, vertrouwde adres bent. De bekende Bovag-garantie bij een Bovag-rijschool”, vindt Keijbeck. “Dat kunnen rijscholen uitstekend gebruiken als reclame om nieuwe leerlingen te trekken. Ook als ze niet met vooruitbetaalde lespakketten werken.”

Het garantiefonds richt zich vooralsnog alleen op de consumentenmarkt (AM, AVB, AVD, B en BE) en geldt niet voor beroepsopleidingen. Over categorie AVB hoeft niet te worden afgedragen, omdat over de motoropleiding dan dubbel geheven zou worden. Ook over AM hoeft in 2010 nog niet te worden afgedragen.

Bart Pals

Auteur: Bart Pals

1 reactie op “Eerste leerlingen schadeloos gesteld uit Bovag Garantiefonds”

[…] één keer geld uitgekeerd, waarbij 20 leerlingen van de failliete rijschool Klaassen uit Helmond schadeloos zijn gesteld. Zij konden hun rijopleiding afmaken op kosten van het […]

Reageer ook

Nog maximaal tekens

Log in via een van de volgende social media partners om je reactie achter te laten.