Autorijden, stuur

VRB: ‘Rijinstructeurs moeten zelf vragen om enquête na rijtest’

Rijinstructeurs moeten na afloop van een rijtest zelf het initiatief nemen en de deskundige van het CBR vragen om een enquête. Daartoe roept Peter van Neck van branchevereniging VRB op. Het CBR gebruikt de enquêtes om het sluiten van de rijtestlocaties te evalueren, maar volgens de VRB wordt zo’n evaluatieformulier lang niet altijd aangeboden. 

In januari van dit jaar is op TOP, de informatie- en reserveringssite van het CBR, een bericht geplaatst waarin werd aangekondigd dat zowel kandidaten voor een rijtest als rijinstructeurs een enquête kunnen invullen na afloop van de rijtest. Hiermee wordt onderzocht wat de ervaring van de klanten en de rijopleider bij het sluiten van 23 van de 53 rijtestlocaties.

Deskundige vragen om enquête

“In dit bericht stond dat het initiatief bij het CBR lag”, zegt Peter van Neck. De deskundige van het CBR vraagt na afloop van elke rijtest aan zowel de klant als de rijopleider om mee te werken aan de enquête. Dit gebeurt door het achterlaten van het e-mailadres. De link naar de enquête wordt vervolgens door onderzoeksbureau Invent4U toegestuurd.

“Met grote regelmaat krijgen we opmerkingen van onze leden dat de enquête niet wordt aangeboden. Daarom adviseren wij iedereen, als het niet gevraagd wordt, zelf het initiatief te nemen. Veel mensen lezen de berichten op TOP niet en blijven van deze ontwikkelingen verstoken. Wellicht ook weer een oproep aan iedereen om dit toch maar te gaan doen.”

Input voor evaluatie

Het sluiten van de rijteslocaties gebeurt in fases, na elke ronde vindt een evaluatie plaats. De laatste fase gaat in op 1 juli 2017. De eindresultaten verwacht het CBR in het najaar van 2017 te kunnen delen. “Eventuele grote knelpunten die tijdens de evaluatie per fase naar voren komen worden uiteraard zo snel mogelijk opgelost. Maar dan is het natuurlijk van essentieel belang dat men genoeg input krijgt”, aldus Van Neck. “Ook al sluit de ‘eigen’ rijtestlocatie niet. Het kan toch van belang zijn om de ervaringen door te kunnen geven, want mogelijk kunnen instructeurs ook de gevolgen ondervinden door toenemende drukte wanneer een locatie in een oproepplaats uit de omgeving sluit.”

Lees ook:

Onderwerpen: , , ,

Auteur: Nadine Kieboom

Nadine Kieboom is de vaste journalist van RijschoolPro.nl

Reageer ook

Nog maximaal tekens

Log in via een van de volgende social media partners om je reactie achter te laten.

VRB: ‘Rijinstructeurs moeten zelf vragen om enquête na rijtest’ | RijschoolPro
Autorijden, stuur

VRB: ‘Rijinstructeurs moeten zelf vragen om enquête na rijtest’

Rijinstructeurs moeten na afloop van een rijtest zelf het initiatief nemen en de deskundige van het CBR vragen om een enquête. Daartoe roept Peter van Neck van branchevereniging VRB op. Het CBR gebruikt de enquêtes om het sluiten van de rijtestlocaties te evalueren, maar volgens de VRB wordt zo’n evaluatieformulier lang niet altijd aangeboden. 

In januari van dit jaar is op TOP, de informatie- en reserveringssite van het CBR, een bericht geplaatst waarin werd aangekondigd dat zowel kandidaten voor een rijtest als rijinstructeurs een enquête kunnen invullen na afloop van de rijtest. Hiermee wordt onderzocht wat de ervaring van de klanten en de rijopleider bij het sluiten van 23 van de 53 rijtestlocaties.

Deskundige vragen om enquête

“In dit bericht stond dat het initiatief bij het CBR lag”, zegt Peter van Neck. De deskundige van het CBR vraagt na afloop van elke rijtest aan zowel de klant als de rijopleider om mee te werken aan de enquête. Dit gebeurt door het achterlaten van het e-mailadres. De link naar de enquête wordt vervolgens door onderzoeksbureau Invent4U toegestuurd.

“Met grote regelmaat krijgen we opmerkingen van onze leden dat de enquête niet wordt aangeboden. Daarom adviseren wij iedereen, als het niet gevraagd wordt, zelf het initiatief te nemen. Veel mensen lezen de berichten op TOP niet en blijven van deze ontwikkelingen verstoken. Wellicht ook weer een oproep aan iedereen om dit toch maar te gaan doen.”

Input voor evaluatie

Het sluiten van de rijteslocaties gebeurt in fases, na elke ronde vindt een evaluatie plaats. De laatste fase gaat in op 1 juli 2017. De eindresultaten verwacht het CBR in het najaar van 2017 te kunnen delen. “Eventuele grote knelpunten die tijdens de evaluatie per fase naar voren komen worden uiteraard zo snel mogelijk opgelost. Maar dan is het natuurlijk van essentieel belang dat men genoeg input krijgt”, aldus Van Neck. “Ook al sluit de ‘eigen’ rijtestlocatie niet. Het kan toch van belang zijn om de ervaringen door te kunnen geven, want mogelijk kunnen instructeurs ook de gevolgen ondervinden door toenemende drukte wanneer een locatie in een oproepplaats uit de omgeving sluit.”

Lees ook:

Onderwerpen: , , ,

Auteur: Nadine Kieboom

Nadine Kieboom is de vaste journalist van RijschoolPro.nl

Reageer ook

Nog maximaal tekens

Log in via een van de volgende social media partners om je reactie achter te laten.