Nieuwe FAM-voorzitter Roger Keijbeck: ‘Alle rijscholen moeten nu hun stem laten horen’

Roger Keijbeck, FAM-voorzitter

Roger Keijbeck is op 4 maart uitgeroepen tot nieuwe voorzitter van branchevereniging FAM, het vakverbond voor (middel)grote rijscholen. De directeur van Keijbeck Opleidingen in Limburg hoopt dat zoveel mogelijk rijscholen zich aansluiten bij een branchevereniging. RijschoolPro sprak de nieuwe voorzitter over zijn plannen voor de FAM.

Wat is eigenlijk jouw achtergrond?
“Ik heb al 33 jaar mijn eigen rijschool. Sinds het begin was ik lid van FAM, waar ik een tijdje voorzitter was van de transportopleiding. Daarna ben ik zes jaar vice-voorzitter geweest van Bovag rijscholen en zes jaar landelijk voorzitter. In 2014 ben ik afgetreden bij Bovag en teruggegaan naar FAM.”

Hoe zagen die eerste dagen bij de FAM eruit voor jou?
“Vrij heftig. Ik moest heel veel inlezen en was meteen bezig met de herstart van het CBR. We hebben veel vergaderd over de reserveringstermijnen en oplopende wachttijden bij het CBR. Covid brengt een hoop extra werk met zich mee. We moeten er in deze tijd zijn voor onze leden.”

Hoe doen jullie dat?
“We hebben gelobbyd om de theorie-examens voor beroepschauffeurs weer door te laten gaan. Want we mochten open, maar konden bijna niets. We focussen ons nu op hoe we verder opengaan. We mogen rijlessen geven, maar geen theorie-examens, waardoor we bepaalde leerlingen niet kunnen aannemen. We hebben aan het ministerie gevraagd om de theorie-examens voor rijbewijs B weer te starten. Anders gaan we straks stilstaan.”

Wat kan FAM daartegen doen?
“Wij zijn in gesprek met het CBR en het ministerie en leggen hen onze argumenten voor om de theorie te herstarten. Als ze voor de cursussen voor code 95 met zestien man coronaproof in een lokaal mogen zitten, waarom mogen de theorie-examens dan niet doorgaan? Of als we een-op-een in de auto mogen zitten? Dat vinden wij vreemd. Maar we moeten wel uitkijken dat ze straks niet de rest gaan verbieden.”

Je bent directeur van een rijschool, wat kan je daarvan meenemen naar FAM?
“FAM is een brancheorganisatie die belangen behartigt van de grotere rijscholen. Maar FAM is ook een ondernemersclub. Daar vallen rijscholen en directeuren onder. We zijn een landelijk dekkend netwerk dus als ik een probleem heb, speelt dat zich overal af. Van Groningen tot Zeeland. Dit probleem bespreken we in de ondernemersclub en zo leren we van elkaar.”

Hoe belangrijk was FAM voor jou als ondernemer?
“33 jaar geleden werd ik FAM-lid met een paar auto’s en motors. Nu heb ik een man of dertig personeel en ongeveer vijftig voertuigen, waaronder vrachtwagens, bussen, auto’s en meer. Ik ben met FAM meegegroeid. Ik hoefde niet opnieuw het wiel uit te vinden, maar kon leren van andere rijschoolhouders. Door elkaar te versterken en problemen te delen, word je groter. Nu kan ik anderen helpen met problemen waar ik vroeger zelf tegenaan liep.”

Wat ga je anders doen dan je voorganger Ruud Rutten?
“Ik wil mij meer inzetten voor ondernemerschap. Bij een hoop organisaties is de jeugd, de tweede generatie, nu aan de macht. Ik ervaar het zelf ook; mijn kinderen zijn nu mededirecteur en hebben 75 procent van de aandelen. Deze jonge FAM’ers wil ik begeleiden als voorzitter. Onze toekomst veilig stellen, zo noem ik het. Zij moeten samenkomen en elkaar versterken.

Ook wil ik nog proberen met de FAM bij de EFA (Europees verbond van rijscholen) aangesloten te worden. Vanuit die organisatie kunnen we met het ministerie praten in Brussel en vanuit daar besluiten wat in Nederland gaat gebeuren.”

Wat neem je van Rutten mee?
“We liepen tegen het probleem aan dat rijscholen lid wilden worden van de FAM, maar dat niet mogelijk was. Er was namelijk een regel dat een lid een andere rijschool kon weren zich aan te sluiten als die binnen een straal van vijfentwintig kilometer gevestigd zat. Die regel heeft Ruud eruit kunnen halen. Dus alle rijscholen mogen nu lid worden. Ik wil er graag voor zorgen dat tachtig procent van de grote rijscholen zich aanmelden. Dat heb ik ook tijdens de verkiezingen gezegd. Ook wil ik als FAM-voorzitter de Alliantie Samen Sterk blijven steunen. Dat heeft Ruud Rutten goed opgezet, hij blijft de kartrekker.”

Hoe ga je die leden werven?
“Samen met het bestuur leden aansporen om goede collega’s aan te dragen. En we gaan duidelijk maken waar FAM voor staat. Hoe meer rijscholen aangesloten zijn, hoe meer recht van spreken we hebben bij het ministerie.”

Staan grote rijscholen ervoor open om lid te worden?
“Ja, de meeste wel. Veel die wel wilden, konden dat vroeger niet vanwege die vijfentwintig-kilometerregel. Dat is nu gelukkig niet meer. We hebben nu vier nieuwe aanvragen van rijscholen ontvangen en dat zegt al genoeg. Ook gaan we zelf mensen werven. De grote jongens moeten gewoon bij elkaar komen.

Maar ik vind het eigenlijk nog belangrijker dat iedere rijschool zich nu verenigt. Of dat nu bij VRB, Bovag of FAM is, ze moeten zich aansluiten waar ze zich lekker bij voelen. Want ik denk dat we gezamenlijk gehoord moeten worden. Er zijn te veel mensen die zich niet willen aansluiten en dat vind ik jammer. Als ik soms reacties lees op Facebook, denk ik: jongens, sluit je aan bij een brancheorganisatie, praat daar mee en pak samen één stem. Dan worden we gehoord en kunnen we bij het CBR en het ministerie aankloppen.”

Waarom dan geen overkoepelende organisatie?
“Dat is de toekomst, je moet niet alles in een keer willen veranderen. Ik ben wel bereid samen te werken, dan komen we het verste. Nu zal ik al blij zijn als elke rijschool zich bij een brancheorganisatie aansluit.”

Lees ook:

U las zojuist één van de gratis premium artikelen.

Wilt u onbeperkt lezen? Sluit nu een actie abonnement af en krijg onbeperkt toegang tot vakinformatie over de rijschoolbranche.

Voor slechts € 6,50 per maand heeft u toegang tot alle artikelen.

start abonnement

 
 

Auteur: Marilon Tresfon

Marilon Tresfon is de vaste journalist van RijschoolPro.

1 reactie op “Nieuwe FAM-voorzitter Roger Keijbeck: ‘Alle rijscholen moeten nu hun stem laten horen’”

Johan Mulkens|01.04.21|17:59

Wat een afgang. deze meneer heeft
bij de Bovag als voorzitter altijd gepleit voor alleen maar grote rijscholen, rijscholen die pakketten aanboden via “groupon”en “social deal”, de grond in geboord tot dat hij voorzitter af was en het zelf ging doen. Wordt nu voorzitter van de FAM, hoe ongeloofwaardig kun je zijn, en wat zegt dit over de kwaliteit van een belangenorganisatie.

Reageer ook

Nog maximaal tekens

Log in via een van de volgende social media partners om je reactie achter te laten.

Nieuwe FAM-voorzitter Roger Keijbeck: ‘Alle rijscholen moeten nu hun stem laten horen’ | RijschoolPro

Nieuwe FAM-voorzitter Roger Keijbeck: ‘Alle rijscholen moeten nu hun stem laten horen’

Roger Keijbeck, FAM-voorzitter

Roger Keijbeck is op 4 maart uitgeroepen tot nieuwe voorzitter van branchevereniging FAM, het vakverbond voor (middel)grote rijscholen. De directeur van Keijbeck Opleidingen in Limburg hoopt dat zoveel mogelijk rijscholen zich aansluiten bij een branchevereniging. RijschoolPro sprak de nieuwe voorzitter over zijn plannen voor de FAM.

Wilt u dit artikel lezen?

Word nu RijschoolPro Premium Abonnee en krijg onbeperkt toegang tot vakinformatie over de rijschoolbranche. Voor slechts € 6,50 per maand heeft u toegang tot alle artikelen.

start abonnement

 
 

Auteur: Marilon Tresfon

Marilon Tresfon is de vaste journalist van RijschoolPro.

1 reactie op “Nieuwe FAM-voorzitter Roger Keijbeck: ‘Alle rijscholen moeten nu hun stem laten horen’”

Johan Mulkens|01.04.21|17:59

Wat een afgang. deze meneer heeft
bij de Bovag als voorzitter altijd gepleit voor alleen maar grote rijscholen, rijscholen die pakketten aanboden via “groupon”en “social deal”, de grond in geboord tot dat hij voorzitter af was en het zelf ging doen. Wordt nu voorzitter van de FAM, hoe ongeloofwaardig kun je zijn, en wat zegt dit over de kwaliteit van een belangenorganisatie.

Reageer ook

Nog maximaal tekens

Log in via een van de volgende social media partners om je reactie achter te laten.